دانلود با لینک مستقیم فایل(مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی (فصل دوم تحقیق))

مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی (فصل دوم تحقیق)/مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی(فصل دوم تحقیق),مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی/40064457/zwo
مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی (فصل دوم تحقیق)

مبانی نظری و پیشینه با موضوع طرحواره های هیجانی(فصل دوم تحقیق)

در 24 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

توضیحات: فصل دوم پایان نامه (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر

پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه

رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب

منبع : فارسی وانگلیسی دارد (به شیوه APA)

نوع فایل: WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

قسمتی از متن مبانی نظری و پیشینه

پایان نامه روانشناسی با موضوع طرحواره های هیجانی

طرحواره های هیجانی

2-4-1. مفهوم هیجان

عواطف از بزرگترین نعمت های الهی اند که در انسان به ودیت نهاده شده، زندگی بدون آن ها، بی روح، تیره و ماشینی می نماید. و سلامت روانی و عقلانی انسان ها تا حد زیدی به سلامت عاطفی و هیجانی وابسته است. وضعیت عاطفی می تواند قضاوت های فرد در مورد رفتارهای خود و دیگران و نیز نحوه برخوردهای اجتماعی وی را تحت تاثیر قرار دهد. جلوه های هیجانی نقش های متفاوتی ایفا می کنند؛ از جمله اینکه به عنوان وسیله ای برای برقراری ارتباط با دیگران به کار می روند و فرد می تواند از طریق آن ها اطلاعاتی را در مورد احساسات، نیازها و امیال خود به دیگران منتقل نماید. از سوی دیگر نیز ما یا می گیریم پیام های هیجانی دیگران را بخوانیم، بازشناسی کنیم و طبق آن ها رفتاری مناسب انجام دهیم(قدیری، 1384).

طی سالیان به خاطر پیچیدگی زیاد هیجان، تعاریف مختلفی از آن ارائه شده است. پل کلینجا و آن کلینجا (1981) تعریفی را ارائه کرده اند که عناصر اصلی تعاریف قبلی را شامل می شود. بر طبق این تعریف هیجان حاصل تعامل بین عوامل ذهنی، محیطی و فرایندهای عصبی و هورمونی است. آنها در تایید این تعریف، نکات زیر را مطرح می کنند:

  • هیجان ناشی از تجاربی عاطفی مثل لذت و ناراحتی است.
  • هیجان ها باعث می شوند تا فرد تبیین های شناختی خلق کند.
  • هیجان ها باعث انواع سازگاری های درونی مثل بالارفتن ضربان قلب می شود.
  • هیجان رفتارهایی را فرا می خواند که اغلب و نه همیشه، بیانی (خندیدن و گریستن)، هدفمند(کمک کردن یا اجتناب کردن) انطباقی ( حذف چیزی که تهدیدی بالقوه برای بقا محسوب می شود ) هستند(فرانکن[1]، 2005؛ ترجمه اسفند آباد، محمودی و امامی پور،1392).
  • [1] Ferankan R    مطالب دیگر:
    📒دانلود فایل ورد Word نهان نگاری تصاویر دیجیتال با استفاده از تبدیلات موجک چندگانه📒دانلود فایل ورد Word ارائه یک راهکار بهینه تشخیص ناهنجاری در شبکه های اقتضایی متحرک بر اساس الگوریتم انتخاب منفی📒مقاله با عنوان ارزیابی عملکرد دستگاههای اجرایی📒مقاله مدیریت با عنوان ارزیابی عملکرد کارکنان📒دانلود فایل ورد Word پیش پردازش داده های نا متوازن با استفاده از ماشین بردار پشتیبان📒ارزیابی ریسک سرمایه گذاری در اوراق بهادار📒فایل ورد ارائه یک سیستم تشخیص ورود به شبکه کامپیوتری با استفاده از الگوریتم فراابتکاری📒مقاله با عنوان بورس اوراق بهادار📒مقاله با عنوان چاقی و تغذیه📒پاورپوینت کشاورزی با عنوان آفات و بیماریهای چمن📒دانلود فایل ورد Word بررسی ساختار و عملکرد فیبر نوری📒دانلود فایل ورد Word طراحی الگویی برای تقلبات مالی در صنعت بانکداری📒پاورپوینت با عنوان کاویتاسیون در پمپ📒پاورپوینت کشاورزی با عنوان نازل سمپاشها📒دانلود فایل ورد Word طراحی و پیاده‌سازی یک زبان خاص دامنه برای آزمون نرم‌افزار📒پاورپوینت با عنوان ماشین برداشت پنبه📒دانلود فایل ورد Word بهینه سازی خرید دارو با استفاده از داده کاوی📒دانلود فایل ورد Word کاربرد حسابداری مدیریت در موقعیت استراتژیک📒دانلود فایل ورد Word سلول های خورشیدی و مواد تشکیل دهنده سلول های خورشیدی📒پاورپوینت طراحی سیستم صنعتی📒دانلود پاورپوینت تجربه نگاری؛ الزام سازمانی و چالش های موجود📒دانلود پاورپوینت فناوری اطلاعات مدیریت📒دانلود پاورپوینت آشنایی با CT Scan📒دانلود پاورپوینت رضایت شغلی📒دستورالعمل مراحل اجرای عملیات شبکه های گازرسانی با لوله های پلی اتیلن